Мисля, че е крайно време да извадим главите си от

...
 Мисля, че е крайно време да извадим главите си от
Коментари Харесай

Румен Радев от Босна и Херцеговина: Време е да извадим главите си от пясъка

 

„ Мисля, че е извънредно време да извадим главите си от пясъка, да престанем да се занимаваме с нашите провинциална крамоли и да се върнем там, където ни е мястото “.

Това сподели президентът Румен Радев, който е на публично посещаване в Босна и Херцеговина.

Държавният глава направи този коментар пред паметника на другарство, който Босна и Херцеговина построи в символ на благодарност към това, че България първа в света признава независимостта ѝ през 1992 година

 Маскиран въоръжен преби чиновник и ограби бензиностанция в Добрич (ВИДЕО) България 2 мин. Маскиран въоръжен преби чиновник и ограби бензиностанция в Добрич (ВИДЕО)  Mömax става част от всекидневието на град Пловдив Съдържание от партньори 2 мин. Mömax става част от всекидневието на град Пловдив  17-годишна „ паркира “ кола в подлез във Варна (СНИМКИ) България 1 мин. 17-годишна „ паркира “ кола в подлез във Варна (СНИМКИ)  Като в концлагер: Породисти кучета са държани на царевица и жито във Врачанско Тази сутрин 4 мин. Като в концлагер: Породисти кучета са държани на царевица и жито във Врачанско  Позиция на bTV Media Group България 2 мин. Позиция на bTV Media Group  Понижението на температурите продължава България 2 мин. Понижението на температурите продължава  Тестват системата BG-Alert България 1 мин. Тестват системата BG-Alert  Маскиран въоръжен преби чиновник и ограби бензиностанция в Добрич (ВИДЕО) България 2 мин. Маскиран въоръжен преби чиновник и ограби бензиностанция в Добрич (ВИДЕО)  Mömax става част от всекидневието на град Пловдив Съдържание от партньори 2 мин. Mömax става част от всекидневието на град Пловдив  17-годишна „ паркира “ кола в подлез във Варна (СНИМКИ) България 1 мин. 17-годишна „ паркира “ кола в подлез във Варна (СНИМКИ)  Като в концлагер: Породисти кучета са държани на царевица и жито във Врачанско Тази сутрин 4 мин. Като в концлагер: Породисти кучета са държани на царевица и жито във Врачанско  Позиция на bTV Media Group България 2 мин. Позиция на bTV Media Group  Понижението на температурите продължава България 2 мин. Понижението на температурите продължава  Тестват системата BG-Alert България 1 мин. Тестват системата BG-Alert

„ Моят въпрос към българските партии и политици е къде остана тази Българи, която първа реагираше на всички значими проблеми в района, която водеше във вземането на решения “, съобщи президентът.

По думите му Босна и Херцеговина гледа на страната ни като на  достоен и мощен член на НАТО и на Европейския съюз и гледат към нас с вяра да я поддържаме.

На въпроса дали счита, че опасността към шефа на Военната прокуратура Ивайло Сотиров е поради следствието на авиокатастрофата от 13 септември Радев отговори: „ Изключвам такива връзки, само че закани за живота на който и да било са неприемливи в България “.

Очаквайте детайлности

Гарантирането на сигурността и стабилността на Босна и Херцеговина е от основно значение за района на Западните Балкани, акцентира Радев по време на срещите си с властта в Сараево.

Той увери, че страната ни остава твърдо ангажирана в интервенция „ Алтея “, която е продължение на полицейската задача на Организация на обединените нации в Босна и Херцеговина за гарантиране на мира откакто войната завърши.

Президентът ще посети военната база „ Бутмир “, в която са основани български военнослужещи

Радев посети и военната база „ Бутимир “, в която са основани и българските военнослужещи, участващи в интервенция „ Алтея “.

Последвайте ни за още настоящи вести   в   Гугъл News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във   VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в  INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във  FACEBOOK

Продължи да четеш  
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР